Nodrošinām pilna servisa zāliena ierīkošanas pakalpojumus privātmājās, biroju un dzīvojamo ēku, kā arī sabiedrisko iestāžu teritorijās. Nodrošinām pilnu ciklu: augsnes sagatavošanu, zāliena sēšanu vai paklājzāliena ieklāšanu, blietēšanu, laistīšanu, kā arī zāliena kopšanu.
Zāliens ir viens no būtiskākajiem dārza vai teritorijas elementiem, kas piešķir teritorijai svaigu un sakoptu izskatu. Kaut gan varētu šķist, ka zāliena ierīkošana ir pavisam vienkāršs darbs, tomēr, lai tas vienmēr izskatītos lieliski, ir rūpīgi jāievēro paraugprakse un jāapbruņojas ar pacietību, jo atšķirībā no ziedu, koku, krūmu un citu augu stādīšanas zāliena ierīkošanas rezultāts būs redzams pēc aptuveni divām līdz četrām nedēļām.
Zāliena ierīkošanas paraugprakse
Zāliena ierīkošana
Lai zāliens izskatītos lieliski, ir jāpārliecinās, ka teritorija, kurā to plānojat sēt, ir līdzena un ka augsne ir piemērota zāliena sēšanai. Lai sasniegtu labāku rezultātu, vienmēr ir iespējams ielabot augsni, kā arī izlīdzināt teritoriju.
Atkarībā no tā, kur un kā Jūs iekopjat zālienu, varbūt ir jāpadomā par iespējām to vasarā laistīt. Bieži vien ilgstošos sausuma un karstuma periodos bez laistīšanas zālājs var izdegt, tad būs nepieciešams laiks, lai tas pēc tam atjaunotos.
Lai to novērstu, zāliena ierīkošanas laikā mēs varam uzstādīt arī zāliena laistīšanas sistēmu, ar kuras palīdzību Jūs varēsit laistīt ne tikai zālienu, bet arī kokus, krūmus, ziedus un citus augus. Ir iespēja uzstādīt gan automātisku, gan manuālu zāliena laistīšanas sistēmu.
Zāliena kopšana
Atkarībā no laikapstākļiem, gaisa temperatūras un sēklveida zāliena ierīkošanas rezultātus Jūs varēsit manīt aptuveni pēc divām līdz četrām nedēļām. Pēc ierīkošanas zāliens ir regulāri jākopj un jālaista.
Vēlams, lai zāliena sēšana nenotiktu īpaši karstās un sausās vasaras dienās, jo tas noteikti aizkavēs un pasliktinās sasniegto rezultātu.
Jāņem vērā, ka jauns zāliens ir jāsāk pļaut ne agrāk kā mēnesi pēc iesēšanas. Lai tas saglabātu nevainojamu izskatu vasaras mēnešos, vasarā ir jāpļauj vismaz reizi nedēļā. Zāliena kopšana paredz arī tā mēslošanu, lai iegūtu košāku un veselīgāku krāsu, kļūtu biezāks, spēcīgāks un tajā būtu mazāk nezāļu.
Zāliena aerācija
Zālienam augot un zemes struktūrai mainoties, tas var sākt saņemt mazāk skābekļa un tāpēc iznīkt. Lai to mazinātu, ir jāveic zāliena aerācija jeb vēdināšana. Ar speciālas tehnikas palīdzību augsnē tiek izveidots daudz mazu caurumiņu, caur kuriem zāliens spēj uzņemt papildu skābekli, barības vielas un ūdeni. Labākos zāliena vēdināšanas rezultātus Jūs iegūsit, ja šo zāliena kvalitātes uzlabošanas pakalpojumu izmantosit pavasarī vai rudenī.
Mūsu speciālistu komanda veiks visu nepieciešamo darbu kopumu, lai Jūs savā privātmājas, uzņēmuma vai sabiedriskas vietas teritorijā iegūtu kvalitatīvu, skaistu un ilgmūžīgu zālienu. Sazinieties ar mūsu speciālistiem, lai iegūtu plašāku informāciju par zāliena ierīkošanas un kopšanas pakalpojumiem, kā arī saņemtu izmaksu un termiņu piedāvājumu!